24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз - небезпечне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Це дуже страшна хвороба, яка вже забрала мільйони життів. Туберкульоз вважається невиліковною хворобою.

Джерело інфекції – це хвора людина, яка при кашлі, чханні, розмові, співі виділяє збудник в навколишнє середовище (як принцип дії аерозолю) .

Бактерії осідають на побутові речі, посуд, іграшки, пил. Зараження може бути й через харчові продукти – молоко, м’ясо, яйця, отримані від хворих тварин і птахів.

Збудник туберкульозу – паличка Коха – надзвичайно стійкий в навколишньому середовищі, навіть температура кипіння вбиває його не одразу, а протягом 5 хвилин. У продуктах харчування може зберігатися 8-10 місяців, у ґрунті – до 25 років. Сприйнятливість до захворювання загальна, хворіють діти та дорослі. Смертність висока, особливо серед дітей і осіб похилого віку.

24 березня 1882 року німецький вчений Роберт Кох оголосив про відкриття збуджувача туберкульозу, хвороби, яка була того часу однією з головних причин смертності у світі. У 1905 році за «дослідження і відкриття, що стосуються лікування туберкульозу», Роберт Кох був удостоєний Нобелівської премії з фізіології і медицини.

У 1982 році, у зв’язку зі столітньою річницею відкриття Роберта Коха, Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародний союз боротьби проти туберкульозу і хворобами легень запропонував вважати 24 березня офіційним Всесвітнім днем боротьби проти туберкульозу з метою залучення уваги громадськості, так як боротьба з туберкульозної епідемією представляє загальносвітове завдання.

Вперше, в 1912 році, була проведена благодійна акція під назвою «Біла ромашка», внаслідок чого ця прекрасна квітка стала символом боротьби з туберкульозом. І сьогодні на вулицях можна побачити людей, які продають справжні або штучні квіти білої ромашки, а виручені гроші жертвують на закупівлю ліків для хворих.

Заходи по боротьбі з туберкульозом

У всьому світі, в цілях запобігання розвитку цієї легеневої хвороби діють спеціальні програми, в рамках яких проводиться профілактика і діагностика захворювання, а саме флюорографічне обстеження, вакцинація і ревакцинація населення. Так само, відкриваються нові лікувальні та профілактичні заклади, санаторії для хворих з метою захистити людей від контакту з розповсюджувачами палички туберкульозу, закуповуються нові і більш ефективні препарати для боротьби та профілактики захворювання.

Міжнародний день боротьби з туберкульозом закликає всіх нас замислитися про існуючу проблему, адже наше майбутнє в наших руках.

/Files/images/1_klas/IMG_20230324_131640.jpg/Files/images/1_klas/IMG_20230324_131515.jpg/Files/images/1_klas/IMG_20230324_131648.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 19

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.